SORUMLULUKLAR

Bir SIA OmniScriptum Publishing imprinti olan Türkiye Alim Kitapları, ABD, İngiltere ve Almanya Kitapçılar Derneği, Börsenverein des Deutschen Buchhandels ve PEN Center Germany’nin (Dünya Yazarlar Derneği, Almanya) ortak üyesidir.
Biz, yazarlarımızın çıkarlarını en büyük kitapçı derneklerinde ilerlemesini destekliyoruz.
Dernekler hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız:

Börsenverein des Deutschen Buchhandels www.boersenverein.de
American Booksellers Association
www.bookweb.org
Booksellers Association
www.booksellers.org.uk

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Books for Africa

Biz, Afrika kıtasında bilimin yayılmasına katılıyoruz ve “Books for Africa” ile yaptığımız işbirliği sayesinde bu basit ama temel vazifeyi: Afrika’da kitap açlığının ortadan kaldırılmasını, destekliyoruz.

“Books for Africa”, köy okul kütüphanelerine, yetimhanelere ve toplum yardım merkezlerine konteynerlerle kitap gönderiyor.

BM eski Genel Sekreteri Kofi Annan’ın açıklamasından daha iyi yoktur: “Afrika için Kitap basit bir fikirdir, fakat onun etkisi dönüştürücüdür. Bizim için, okuma yazma sadece sefalet ile umut arasında bir köprüdür.” Biz, okuryazarlık demokratikleşmesinin daha iyi bir dünyada kilit nokta olduğuna inanıyoruz ve bundan dolayı bu göreve katlanıyoruz.

Books for Africa

Agape Vakfı

TAK, Romanya ve Moldova’da zihinsel engelli çocuk ve yetişkinlere yeni yaşam vizyonunu ve umut hediye etmek için mücadele eden Agape vakfını da destekler.

2011 yılında Stauceni kasabasında gençler için bir gündüz bakım merkezi açılmıştır. Bu merkezin amaçlarından biri, gençleri temel hijyen ve sağlık konularında yetiştirmektir. Ayrıca, bu merkez zihinsel özürlülerin çalışmalarına olanak verir ve teşvik eder.

Agape Foundation

Çevre dostu baskı

İş modelimiz, “Sipariş Üzerine Baskı” olarak bilinen son baskı teknolojisine göre kurulmuştur.

Bu teknoloji, hızlı, verimli ve, en önemlisi, çevre dostu baskı yapmasını sağlar. Ayrıca, bu yenilik pazarın ihtiyaçlarını zamanında karşılamamıza izin verir. Geleneksel ofset baskının aksine, kitaplarımız çevrimiçi kataloglarında listelenir ve sipariş üzerine basılır. Daha sonra, kitaplarımız fazla baskı riskini almadan, dünya çapında her zaman mevcuttur.

Olağanüstü mesleki eğitim

Biz gençleri, bölümlerimizin herhangi birinde mesleki eğitim almaları için davet ediyoruz ve ekiplerimiz tarafından en iyi destek sağlandığını garanti ediyoruz. Komplike görevler kursiyerlerimize devredilir. Çabalarındaki özerklik büyük ölçüde teşvik edilirken, rehberlik te her zaman sağlanır. Bu nedenle, kursiyerlerimiz profesyonel dünyaya adım atmaya hazır ve kendi çalışma alanlarında en iyileri arasındadırlar!
Geçenlerde, Saarland Ticaret Odası’ndan (Almanya) mesleki eğitim hizmetlerini sağladığımız için ödül aldık.